سیستم پرورش مرغ مادر گوشتی (لقاح مصنوعی)

این قفس دارای عمق 60 سانتی متر و حریم 40 سانتی متری میباشد. مفتول و مش پایینی در این قفس باریکتر از قفسهای دیگر میباشد. علاوه بر این، یک پد پلاستیکی که کاملاً پایه را می پوشاند، کاملاً با این سیم مشبک مطابقت دارد.

قفس پرورش دهنده گوشتی AV 1200 D به طور ویژه طراحی شده است، به لطف این طراحی، کاربران می توانند به راحتی به لانه ها دسترسی داشته باشند. تخم ها را می توان به طور خودکار در این سیستم های قفس جمع آوری کرد. علاوه بر این، کف قفس به گونه ای طراحی شده است که برای تخم گذاری مناسب باشد. قفس پرورش دهنده مرغ گوشتی AV 1200 D به گونه ای طراحی شده است که سلول های مرغ و خروس متفاوت باشد. اگرچه اندازه سلول ها یکسان است، اما تنها تفاوت در طرح های پایه سلول هایی است که خروس ها در آن قرار می گیرند. در هر یک از سلول های 2 پرنده قرار می گیرند، کف قسمت مختص به خروس جدا می شود و می توان در هر سلول یک خروس قرار داد. در طراحی قفس پرورش دهنده گوشتی AV 1200 D به خصوص رفاه و نیازهای پرندگان در نظر گرفته شده است. همچنین حداکثر راحتی را برای کاربران فراهم می کند. این عوامل تاثیرات مثبت زیادی بر روند لقاح دارند.

سیستم لانه ای AV 1200 N

Avian Mechanics، با طراحی دستگاه لانه های AV 1200 N، حداکثر سطح رفاه حیوانات را هدف قرار داده است. تمامی آیتم های موجود در این سیستم، اعم از دان خوری، آب خوری، سیستم های جمع آوری تخم مرغ و … با طراحی ارگونومیک مخصوص حیوانات، و در نظر گرفتن حداکثر رفاه و کارایی ارائه شده است. به لطف این طراحی برنامه ریزی شده، بالاترین راندمان از دوره تخمگذاری به دست می آید.

دستگاه AV 1200N به لطف متریال به کار رفته در آن، دارای طول عمر بالا و حداقل نیاز به تعمیر و نگهداری است. تمیز کردن لانه به سادگی با سرعت بالا انجام می شود. کارهایی نظیر ورود و خروج آسان از لانه، جمع آوری تخم ها بدون آسیب و رعایت حداکثر بهداشت، بسیار حائز اهمیت است. در داخل لانه از حصیرهایی با طراحی ویژه استفاده شده تا از شکستن و آسیب دیدن تخم مرغ ها و از ورود هر گونه آفت به لانه جلوگیری و از فیزیولوژی پای مرغ ها محافظت می کند.

متحرک بودن کفی لانه، باعث می شود جوجه در هنگام تخمگذاری احساس امنیت و حضور در محیط طبیعی خود داشته باشد. پس از اتمام تخم گذاری، به صورت تمیز و بهداشتی از لانه خارج می شود. تشک های پلاستیکی استفاده شده در لانه را می توان به راحتی تمیز کرد و از بهداشت مطلوب اطمینان حاصل کرد. این تشک های پلاستیکی، میزان تخم مرغ های آسیب دیده را به حداقل می رساند.

سیستم قفس AV 1550

سیستم های قفس مرغ گوشتی با هدف پرورش موفق جوجه، کارآمدی و سلامت حیوانات طراحی شده اند. مساحت قابل استفاده از مرغداری به حداکثر و اتلاف انرژی به حداقل رسیده است. همه مرغ ها یکسان رشد میکنند، زیرا همه مرغ ها به راحتی به غذا و آب دسترسی دارند.

به لطف فناوری استفاده شده، توزیع خوراک و آب تازه به صورت خودکار انجام می شود. به دلیل سرعت بالای ضد عفونی و رعایت بهداشت پس از هر دوره، زمان انتظار بین دوره ها را به کمترین میزان ممکن میرساند. تمامی قسمت های فلزی قفس از فولاد گالوانیزه هستند، بنابراین در برابر خوردگی و شرایط آب و هوایی بسیار مقاوم هستند. سیستم تخلیه کود، از بیماری های احتمالی ناشی از کود مرطوب جلوگیری می کند.

خوراک رسانی:
Avian Mechanic از خوراک رسان AviFit 330 در سیستم تغذیه استفاده می کند. این دان خوری ها با در نظر گرفتن تمام نیازها برای پولت های یکروزه و همچنین مرغ های بزرگتر طراحی شده اند. خوراک رسان AviFit 330 می تواند 360 ˚بچرخد و به لطف سطح خوراک قابل تنظیم، از هدر رفتن خوراک جلوگیری می شود.

سیستم آبرسانی:
سیستم قفس مرغ گوشتی Avian Mechanics AV 1550 مجهز به خط آبرسانی است. بنابراین همه پرندگان از همان روز اول به راحتی به آب شیرین و تمیز دسترسی دارند. از نیپل های فولادی در سیستم آب استفاده می شود تا حداکثر کارایی را داشته باشد و پرندگان با رشد یکسان حاصل شود. قطره چکان هایی که در زیر هر نیپل قرار دارند از مخلوط شدن پاشش آب با کود جلوگیری می کنند.

سیستم تخلیه کود:
به لطف این سیستم ، کود را می توان به طور خودکار از زیر هر لایه و سلول جمع آوری کرد. تسمه های کود مصرفی در این سیستم از مواد پلی پروپیلن تولید می شوند. این فرآیند باید هر روز اجرا شود تا از بیماری ها و آفات احتمالی کود مرطوب جلوگیری شود. هنگامی که سیستم شروع به کار می کند، کود از روی تسمه کود به کمک تیغه ها به کانال های V شکل منتقل می شود و از آنجا به کمک تسمه های عمودی به بیرون سالن منتقل می شود. مجموعه انتهایی سیستم گالوانیزه است، بنابراین حداکثر محافظت در برابر خوردگی را فراهم می کند. در سیستم های انتقال کودAvian Mechanic برای هر ۴طبقه، ۱ موتور استفاده می شود. اتلاف انرژی در حداقل و بهره وری در سطح حداکثر است.

سیستم تخلیه:
پرندگانی که مراحل رشد خود را به پایان رسانده اند می توانند به طور خودکار با کمک تسمه های کود و نوار نقاله از لانه خارج شوند. گزینه دیگر اندازه طبیعی سلول است که 155 × 240 (سانتی متر) است، می توان آن را به 155 در 120 (سانتی متر) باریک کرد. به این ترتیب تخلیه دستی پرندگان از لانه به راحتی انجام می شود. علاوه بر این، این روش دستی، محیط مناسب تری را برای فیزیولوژی و رفاه پرندگان فراهم می کند.

سیستم پرورش جوجه های گوشتی

پرورش دهندگان جوجه های گوشتی نیازهای پرورشی خاصی دارند. سیستم پرورش جوجه های گوشتی Avian Mechanics با در نظر گرفتن نیازهای ژنتیکی این پرندگان طراحی شده است. ژن های جوجه های گوشتی شامل افزایش وزن و رشد (به جای تخم گذاری) است. به منظور بهره وری بیشتر، پرندگان نباید بیش از حد سنگین باشند. به لطف سیستم های پیشرفته تغذیه Avian Mechanics، وزن ایده آل پرندگان حفظ می شود و پرندگان سالم و به همان اندازه توسعه یافته به دست می آیند.

سیستم های پرورش دهنده مرغ گوشتی Avian Mechanics شامل سیستم دان خوری و آب خوری ایده آل برای پرندگان نر و ماده می باشد. به لطف این سیستم ها شرایط بهینه برای پرندگان فراهم شده و حداکثر کارایی به دست می آید. علاوه بر فراهم کردن شرایط ایده آل در داخل لانه، باید به عواملی مانند ورود و خروج آسان، سیستم خوراکدهی صحیح، فضای آزاد وسیع و رعایت بهداشت توجه داشت.

در سیستم های پرورش دهنده مرغ گوشتی ، لانه در مرکز قرار دارد. درست در جلوی لانه، سیستم های دان خوری و آب خوری وجود دارد، این سیستم ها برای نر و ماده با توجه به تفاوت های فیزیکی و نیازهای تغذیه آنها به طور متفاوت طراحی شده اند.

سیستم خوراک دهی زنجیری:

سیستم پرورش جوجه های گوشتی با سرعت کار می کنند تا نیازهای پرندگان را برآورده کنند. سیستم های تغذیه زنجیره ای Avian Mechanics توزیع خوراک ایده آل را برای پرورش دهندگان جوجه های گوشتی فراهم می کند. خوراک رسان های این سیستم در عمق قرار گرفته اند تا از پراکندگی خوراک جلوگیری کرده و هدر رفت به حداقل برسد. توزیع سریع باعث می شود خوراک به طور یکنواخت بین همه پرندگان پخش شود. طول سیستم تغذیه زنجیره ای را می توان تغییر داد، بنابراین محل زندگی حیوانات در خارج از زمان تغذیه افزایش می یابد. نصب سیستم تغذیه زنجیری بسیار آسان است، طول عمر بالا، راندمان حداکثر و نیاز به تعمیر و نگهداری حداقل است.

سیستم تغذیه زنجیره ای:

– سرعت زنجیر: ۳۶ متر در دقیقه
– خروجی موتور: ۱.۱ / ۱.۵یا ۲.۲ کیلو وات (بسته به طول زنجیر)
– تنظیم آسان طول

گوشه 90 درجه:

– بلبرینگ پلاستیکی که نیازی به نگهداری و روغن کاری اضافی ندارد
– راندمان بالا، حداقل خوردگی
– تعمیر و نگهداری آسان

در سیستم های پرورش جوجه های گوشتی Avian Mechanics از خوراک رسان های AviFit 330 برای نرها استفاده می شود. این دان خوری ها با در نظر گرفتن تمام نیازهای خروس ها طراحی شده اند. خوراک رسان های AviFit 330 می توانند ۳۶۰˚ بچرخند و به لطف سطح خوراک قابل تنظیم، با رشد پرندگان و کاهش سطح خوراک، خوراک رسان ها حذف می شوند و در نتیجه از اسراف جلوگیری می شود. این تنظیم نیازی به اضافه کردن بخش جدید ندارد. به لطف طول متغیر سیستم خوراک رسان AviFit 330، با توجه به خروس های لانه تنظیم می شود و فقط خروس ها می توانند از آن استفاده کنند. بدین ترتیب خوراک رسان های نر و ماده از هم جدا می شوند. همه پرندگان به راحتی به غذای تازه و تمیز دسترسی داشته و تغذیه و رشد یکدست دارند. در طراحی AviFit 330، پایه V شکل زیر تشک قرار گرفته است، بنابراین حتی برای پرندگان یک روزه سیستم مناسبی است.

سیستم تغذیه AviFit 330 از مواد با کیفیت ساخته شده است و نصب آسان ، طراحی مناسب و حداقل تعمیر و نگهداری را دارد.

سیستم تغذیه جداگانه برای پرندگان نر:

دان خوری کانالی Avian Mechanics یکی دیگر از سیستم های تغذیه ای است که برای نرها در نظر گرفته شده است. این سیستم برای پرندگان بهتر است چرا که می توانند بدون استرس در کنار هم از خوراک استفاده کنند. این سیستم کنترل بهتری در هنگام تغذیه فراهم می کند، فضای کمتری را اشغال می کند و در نتیجه فضای قابل استفاده در لانه را افزایش می دهد. خوراک رسانی را می توان به صورت مرکزی انجام داد. هنگام اجرای فرآیند، کانال بسته می شود تا پرندگان نر در طول این دوره نتوانند به خوراک برسند.

سیستم تغذیه کانالی با حداکثر کارایی طراحی شده است و نصب آن بسیار آسان است. هنگامی که دوره خوراک رسانی شروع می شود، کانال تغذیه توسط یک وینچ خودکار کنترل می شود تا همه نرها به طور همزمان به سطح یکسانی از خوراک تازه و تمیز برسند.

سیستم های آب رسانی:

نیپل های فولادی ضد زنگ در سیستم های آبی Avian Mechanics ، برای پرورش دهندگان جوجه های گوشتی استفاده می شود. به ازای هر ۱۰ پرنده ، یک نیپل وجود دارد، در زیر هر نیپل قطره چکانی وجود دارد که از پاشیدن آب جلوگیری می کند. خطوط آبخوری درست در جلوی لانه قرار دارد تا پرندگان بتوانند به آسانی به آب شیرین و تمیز دسترسی داشته باشند. در صورت معلق بودن خط آب، یک سیم ضد زنگ روی آن قرار می گیرد.

آشیانه خودکار:

Avian Mechanics یک سیستم لانه سازی خودکار طراحی کرده است که می تواند تمام نیازهای پرورش دهندگان جوجه های گوشتی را برآورده کند. حداکثر بهداشت، کارایی و رفاه پرندگان در طراحی این سیستم لانه خودکار در نظر گرفته شده است. به منظور رعایت بهداشت در لانه، بخشی از محوطه به عنوان گودال کود و مجهز به لت های پلاستیکی است. به این ترتیب می توان کود را با هر گله ذخیره و حذف کرد. نوارهای پلاستیکی لبه های تیز ندارند بنابراین هیچ آسیبی ایجاد نمی کنند و نقطه اتصال امن برای پرندگان ایجاد می کنند. لت ها از ورود هرنوع آفت به لانه جلوگیری می کنند.

سیستم جمع آوری تخم مرغ:

سیستم های جمع آوری تخم مرغ Avian Mechanics در سراسر لانه قرار دارند. تسمه های تخم مرغ سوراخ دار از مواد پلی پروپیلن با طراحی خاص ساخته شده و در سیستم حمل و نقل تخم مرغ استفاده می شود. این کمربند که در وسط لانه قرار دارد، دارای سوراخ است تا از حداقل تماس با تخم اطمینان حاصل شود و هنگامی که سیستم حمل و نقل تخم مرغ شروع به کار کرد، تخم ها را به طور ایمن به میز جمع آوری تخم مرغ منتقل شود. تسمه تخم مرغ در عرض های مختلف ارائه می شود. برس نوار تخم مرغ ، تمیزی تخم مرغ ها را فراهم می کند. کل سیستم گالوانیزه است، بنابراین کاملاً محکم است و عمر طولانی دارد.

سیستم های حمل و نقل تخم مرغ:

سیستم های انتقال تخم مرغ Avian Mechanics از انتقال تخم مرغ ها از تسمه تخم مرغ به طور ایمن و بدون آسیب به تسمه های متقاطع اطمینان حاصل می کند. در صورت نیاز می توان مفتول های کشسان به این سیستم اضافه کرد تا از افتادن مواد ناخواسته مانند پرها، گرد و غبار و باقی مواد بین این طناب ها اطمینان حاصل شود. بخش های موجود در سیستم را می توان به راحتی جدا کرد تا تمیز کردن آن بسیار آسان باشد.

سیستم توزین خوراک:

توزین خوراک یک موضوع بسیار حساس و مهم در پرورش دهندگان جوجه های گوشتی است. زیرا این پرندگان باید به اندازه کافی تغذیه و رشد کنند، اما نباید خیلی سنگین باشند. به منظور دستیابی به این وزن ایده آل، پرندگان باید میزان خوراک روزانه کافی را دریافت کنند که پاسخگوی نیازهای آنها باشد. روش های مختلف توزین خوراک برای تعیین این مقدار وجود دارد. مقدار خوراک مورد نیاز روزانه روی ترازوهای خوراک (در انواع الکترونیکی یا مکانیکی) تنظیم می شود و سپس در سطل توزین پر می شود. در صورت استفاده از سیلوهای روزانه، بیشترین مقدار مورد نیاز به عنوان مبنای محاسبه طول سیلو در نظر گرفته می شود. هم چنین ظرفیت مارپیچ ها و ترازوهای خوراک مورد استفاده باید با یکدیگر برابر باشند. در سیستم های تغذیه پرندگان نر از ترازو مکانیکی با سنسور استفاده می شود که انتخاب ساده و مطمئن است.

سیستم پرورش مرغ مادر تخمگذار

Avian Mechanics، با طراحی دستگاه لانه ای ، حداکثر سطح رفاه حیوانات را هدف قرار داده است.

تمامی آیتم های موجود در این سیستم، اعم از دان خوری، آب خوری، سیستم های جمع آوری تخم مرغ و … با طراحی ارگونومیک مخصوص حیوانات، و در نظر گرفتن حداکثر رفاه و کارایی ارائه شده است. به لطف این طراحی برنامه ریزی شده، بالاترین راندمان از دوره تخمگذاری به دست می آید.

در این سیستم به لطف متریال به کار رفته ، دارای طول عمر بالا و حداقل نیاز به تعمیر و نگهداری است. تمیز کردن لانه به سادگی با سرعت بالا انجام می شود. کارهایی نظیر ورود و خروج آسان از لانه، جمع آوری تخم ها بدون آسیب و رعایت حداکثر بهداشت، بسیار حائز اهمیت است. در داخل لانه از حصیرهایی با طراحی ویژه استفاده شده تا از شکستن و آسیب دیدن تخم مرغ ها و از ورود هر گونه آفت به لانه جلوگیری و از فیزیولوژی پای مرغ ها محافظت می کند.

متحرک بودن کفی لانه، باعث می شود جوجه در هنگام تخمگذاری احساس امنیت و حضور در محیط طبیعی خود داشته باشد. پس از اتمام تخم گذاری، به صورت تمیز و بهداشتی از لانه خارج می شود. تشک های پلاستیکی استفاده شده در لانه را می توان به راحتی تمیز کرد و از بهداشت مطلوب اطمینان حاصل کرد. این تشک های پلاستیکی، میزان تخم مرغ های آسیب دیده را به حداقل می رساند.